Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów

im. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie

ul. Bałtycka 33, 35-323 Rzeszów
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00
Sekretariat email:   sekretariat.rzeszow@pijarzy.pl
o. Dyrektor email:  szkola.rzeszow@pijarzy.pl
Wicedyrektor email:  dyrekcja.rzeszow@pijarzy.pl
tel:   +48 690 499 895 (17) 770 72 86,  
Konsultacje (umawiane przez sekretariat): o. Dyrektora - czw. 14:00-17:00, p. Wicedyrektor - śr. 15:00-17:00

Szkoła Zakonu Pijarów - Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarką

Święto Niepodległości.

Spotkanie autorskie z pisarką – panią Stanisławą Bełch.

29 października 2019 r. na zaproszenie biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z rzeszowską pisarką – panią Stanisławą Bełch.

W lekcji uczestniczyły dzieci z klasy 1A i 1D wraz z wychowawczyniami.

Spotkanie to znakomicie wpisało się w uroczysty okres obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Pani Stanisława, autorka serii książeczek o dwóch niesfornych kotach: Snipie i Kociu, tym razem zaprezentowała uczniom książkę pt.: „Święto niepodległości”. Książeczka ta pełna jest patriotycznych wierszy o symbolach naszego kraju, o wybitnych postaciach i historycznych, ważnych miejscach. W książeczce  wędrujemy szlakami pomników i miejsc związanych z historią naszego miasta i osób zasłużonych w odzyskanie przez Polskę wolności. Obserwujemy jak nasze miasto i  kraj z biegiem lat zmienia się i pięknieje. To była ciekawą lekcja historii dla naszych najmłodszych uczniów. Na koniec spotkania dzieci wykonały flagi narodowe. Chętni uczniowie mogli otrzymać autograf od pisarki.

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania: