„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”

Codziennie, w niemal każdym miejscu na świecie produkuje się niewyobrażalną ilość odpadów. Niestety nie wszystkie z nich trafiają na wysypisko – są składowane w lasach, wrzucane do rzek czy innych zbiorników wodnych. Choć ich żywot ma swój kres, jest on na tyle długi, że konsekwencje zaśmiecenia Ziemi będą odczuwalne także dla kolejnych pokoleń. Warto zatem mieć świadomość tego, jak długo zajmuje naturze „pozbycie się” niechcianego przedmiotu. Przekonali się o tym uczniowie klas 4, którzy uczestniczyli w warsztatach ekologicznych z okazji 25 – Akcji Sprzątania Świata. Samodzielnie wykonali plakaty na których przedstawili informacje związane z długością rozkładu odpadów w przyrodzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej akcji😊