Narodowe czytanie 2019

Od ośmiu lat, we wrześniu, prowadzona jest z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie. Ma ona na celu przybliżenie największych dzieł naszych narodowych pisarzy. Z tej okazji odbywają się liczne imprezy kulturalne, w czasie których znane osoby, aktorzy, twórcy kultury prezentują fragmenty dzieł literackich.

W tym roku głosami internautów do ogólnopolskiej akcji czytelniczej wybrano nowele polskie.

6 września w naszej szkole odbyły się zajęcia poświęcone Narodowemu Czytaniu. Chętni uczniowie, pod przewodnictwem nauczycieli, przygotowali i zaprezentowali dzieciom z klas 4 i 5 fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa.