Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów

im. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie

ul. Bałtycka 33, 35-323 Rzeszów
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00
Sekretariat email:   sekretariat.rzeszow@pijarzy.pl
o. Dyrektor email:  szkola.rzeszow@pijarzy.pl
Wicedyrektor email:  dyrekcja.rzeszow@pijarzy.pl
tel:   +48 690 499 895 (17) 770 72 86,  
Konsultacje (umawiane przez sekretariat): o. Dyrektora - czw. 14:00-17:00, p. Wicedyrektor - śr. 15:00-17:00

Szkoła Zakonu Pijarów - Aktualności

Narodowe czytanie 2019

Od ośmiu lat, we wrześniu, prowadzona jest z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie. Ma ona na celu przybliżenie największych dzieł naszych narodowych pisarzy. Z tej okazji odbywają się liczne imprezy kulturalne, w czasie których znane osoby, aktorzy, twórcy kultury prezentują fragmenty dzieł literackich.

W tym roku głosami internautów do ogólnopolskiej akcji czytelniczej wybrano nowele polskie.

6 września w naszej szkole odbyły się zajęcia poświęcone Narodowemu Czytaniu. Chętni uczniowie, pod przewodnictwem nauczycieli, przygotowali i zaprezentowali dzieciom z klas 4 i 5 fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa.