Moc czytania, czyli książka dla każdego

„Moc czytania, czyli książka dla każdego”
Spotkanie z panią Beatą Krawiec w bibliotece szkolnej

11 grudnia 2019 r. w bibliotece naszej szkoły miały miejsce niezwykle ciekawe zajęcia, które dla uczniów klas 5-tych poprowadziła pani Beata Krawiec.
Pani Beata zawodowo pracuje jako specjalista ds. spraw promocji i reklamy w sieci księgarń NOVA w Rzeszowie.
Podczas zajęć uczniowie przenieśli się w czasie, aż do starożytności.
W zabawny i aktywizujący sposób zostali zapoznani z różnymi rodzajami pisma: węzełkowym, klinowym – sumeryjskim, tabliczkami przywiezionymi z Iraku i z egipskimi hieroglifami. Dowiedzieli się jak powstawały pierwsze książki i dlaczego były one w przeszłości tak cenne, a osoba potrafiąca czytać uchodziła za wybitnie uczoną. Uczniowie szukali też odpowiedzi na pytania: „Dlaczego czytamy?”, „Jakie korzyści dla naszego intelektu płyną z czytania?” i „Czy w dzisiejszych czasach warto czytać książki?”