Czytanie legend, bajek i baśni po angielsku.

„Once upon a time in Poland…”

Czytanie legend, bajek i baśni po angielsku.

1. października 2019 r. w ramach Miesiąca Bibliotek w naszej szkole odbyło się czytanie legend, bajek i baśni w języku angielskim. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klas IV a i IV b mogli przeczytać bajki oraz legendy po angielsku, o których później wspólnie rozmawialiśmy.

Pani Teresa Topolewicz przygotowała również konkurs dla każdej klasy na temat polskich legend. Uczniowie rywalizowali w grupach, odgadując tytuły i podpisując ilustracje polskich podań i legend, najpierw po polsku, a potem w języku angielskim.

Każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki, a podczas zajęć towarzyszył nam gość specjalny – smok wawelski.