Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów

im. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie

ul. Bałtycka 33, 35-323 Rzeszów
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00
Sekretariat email:   sekretariat.rzeszow@pijarzy.pl
o. Dyrektor email:  szkola.rzeszow@pijarzy.pl
Wicedyrektor email:  dyrekcja.rzeszow@pijarzy.pl
tel:   +48 690 499 895 (17) 770 72 86,  
Konsultacje o. Dyrektora - czw. 14:00-17:00 (umawiane przez sekretariat), p. Wicedyrektor - śr. 15:00-17:00

Szkoła Zakonu Pijarów - Aktualności

Czytanie legend, bajek i baśni po angielsku.

„Once upon a time in Poland…”

Czytanie legend, bajek i baśni po angielsku.

  1. października 2019 r. w ramach Miesiąca Bibliotek w naszej szkole odbyło się czytanie legend, bajek i baśni w języku angielskim. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klas IV a i IV b mogli przeczytać bajki oraz legendy po angielsku, o których później wspólnie rozmawialiśmy.

Pani Teresa Topolewicz przygotowała również konkurs dla każdej klasy na temat polskich legend. Uczniowie rywalizowali w grupach, odgadując tytuły i podpisując ilustracje polskich podań i legend, najpierw po polsku, a potem w języku angielskim.

Każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki, a podczas zajęć towarzyszył nam gość specjalny – smok wawelski.